MegaDuel.cz


 Recenze herní konzole Sony PlayStation 4 Pro

Obsah:

Na herním trhu se objevila vylepšená verze populární herní konzole Sony PS4 ve verzi PlayStation 4 Pro. Nový model Sony PS4 Pro pak přímo navazuje na poměrně nedávno uvedený typ PlayStation 4 Slim, oproti kterému se odlišuje především více než dvojnásobně navýšeným HW výkonem a zároveň také mírně objemnější sendvičovou konstrukcí.

Recenze herní konzole Sony PlayStation 4 Pro

Porovnat ceny na Heureka.cz | Koupit na Alza.cz

S novou herní konzolí si naplno užijete nejen nové, ale i stávající PS4 hry s vyšším, nebo stabilnějším frameratem ve Full HD rozlišení 1080p, kde můžete zároveň počítat s výrazně bohatším obrazovým detailem, včetně podpory HDR efektu (High Dynamic Range) pro lepší obrazové podání v nejsvětlejších nebo nejtmavších částech hry u kompatibilních HDMI televizorů. Vysoký hardwarový výkon oceníte zároveň v případě použití virtuální reality, kde vám PlayStation VR hry nabídnou se Sony PS4 Pro mnohem více detailu s vyšším rozlišením, než v případě použití VR na obyčejné PlayStation 4.

Hraní na herní konzoli Sony PlayStation 4 Pro si naplno vychutnáte na Full HD 1080p TV či 4K 2160p televizoru (4K TV není podmínkou), který se připojuje za pomoci moderního HDMI rozhraní, kde zároveň dochází k přenosu obrazu a zvuku. Všechny dostupné PS4 hry budete jednoduše ovládat na vylepšeném bezdrátovém ovladači Sony DualShock 4, který lze připojit k herní konzoli i pomocí klasického microUSB kabelu.

Procesor osmijádrový x86-64 AMD Jaguar 2.13 GHz, Grafika 256-bit AMD Polaris, 4.2 TFLOPS, Paměť 1 GB DDR3 RAM, sdílená 8 GB GDDR5 RAM, Obraz podpora 4K UHD rozlišení 2160p, HDR, Zvuk Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio 7.1, Rozhraní HDMI, 3x USB 3.1, AUX, WiFi 5GHz, BT 4.0 LE, IR, LAN RJ-45, Úložiště 2.5" pevný disk (HDD) 1 TB, Média Blu-Ray Disc (kompatibilní s CD, DVD), digitální distribuce her, Kompatibilita PS4, Ovládání bezdrátový ovladač Sony DualShock 4, podpora PS Camera, Konstrukce 327 × 295 × 55 mm, 3.3 kg, integrovaný napájecí zdroj, Spotřeba průměrně 155 W, Hlučnost cca 55 dB, Obsah balení gamepad, headset, HDMI a USB kabel...

Součástí herní konzole je uživatelsky snadno vyměnitelný pevný disk (HDD) o kapacitě 1TB, na který se ukládají samotné hry, herní pozice, demoverze a další digitální obsah dostupný v on-line prostředí PlayStation Network / PS Plus společnosti Sony. Mezi nejzajímavější příslušenství PS4 Pro patří brýle pro virtuální realitu PlayStation VR, kde se ocitněte přímo v centru dění vaší hry.

Aktuálně nejvýkonnější herní konzole Sony PlayStation 4 Pro podporuje hraní všech dříve vydaných her pro herní systém PS4. Vybrané původní hry, které jsou nově označené logem PS4 Pro Enhanced obdrží formou patche rozšíření pro podporu 4K rozlišení, nebo další dodatečné vylepšení původního rozlišení 1080p, jako např. obrazový detail, lepší textury, efekty či vyšší framerate.

Recenze herní konzole Sony PlayStation 4 Pro

Porovnat ceny na Heureka.cz | Koupit na Alza.cz

U všech nově vydaných her můžete zcela automaticky počítat s dostupným vylepšením pro moderní PS4 Pro. Na svém televizoru si tak vychutnáte řadu vynikajících her (Battlefield 1, FIFA 17, NHL 17, Mafia 3, Watch Dogs 2, Call of Duty Infinite Warfare, Rise of the Tomb Raider, The Witcher 3 Wild Hunt GOTY, Titanfall 2...) včetně celé řady exkluzivních titulů jako Uncharted 4 A Thiefs End, The Last of Us a mnohé další. Maximum schopností herní konzole PS4 Pro pak využijete s placeným členstvím PlayStation Plus, které rozšiřuje podporu pro on-line multiplayerové hraní, přináší exkluzivní funkce, velmi zajímavé slevy a zároveň každý měsíc i dvě plné hry zcela zdarma.

Celkové hodnocení herní konzole Sony PlayStation 4 Pro

Před výběrem herního systému Sony PlayStation 4 Pro důkladně prostudujte hodnocení a obecně známé klady i zápory. Pokud vás nebudou zápory herní konzole výrazně omezovat, pak může tento produkt splnit vaše očekávání.

Klady:

 • aktuálně hardwarově nejvýkonnější nex-gen herní konzole na trhu
 • relativně rozumně tichý provoz a možnost vylepšení původních her
 • se členstvím PS Plus si zároveň také zahrajete vybrané hry zdarma
 • herní konzole funguje jako samostatný přehrávač filmových BR disků

Zápory:

 • výkon stále nestačí na kvalitní AAA hry v plném 4K UHD rozlišení
 • herní ovladač s cca jednodenní výdrží baterie a rušivým světlem
 • často vysoká cena her, především u očekávaných herních novinek
 • absence Ultra 4K Blu-Ray mechaniky pro přehrávání 4K UHD filmů

93%

Výkon / Funkce95%
Hodnoceni výkonu
Nabídka her90%
Hodnoceni her
Spotřeba / hlučnost93%
Hodnoceni spotřeby

Aktuální cena a dostupnost

Při nákupu herní konzole Sony PlayStation 4 Pro využijte ověřené e-shopy, či oblíbené porovnávače nejnižších cen, kde lze spolehlivé internetové obchody a jejich ceny mezi sebou jednoduše porovnat nebo zobrazit hodnocení uživatelů.

 • aktuální cenu na trhu najdete v oblíbeném nákupním rádci Heureka.cz
 • pokud chcete mít produkt zítra doma, nakupujte v e-shopu Alza.cz
 • PlayStation 4 si můžete zakoupit v internetovém obchodě Electro World
 • další ověřené e-shopy lze najít ve srovnávači akčních cen Hledejceny.cz

Porovnejte Sony PlayStation 4 Pro s dalšími konzolemi

Vzájemně porovnejte základní vlastnosti, ale i důležité parametry herní konzole Sony PlayStation 4 Pro s dalšími herními systémy. Na webu MegaDuel.cz tak jednoduše srovnáte všechny oblíbené herní konzole na trhu. Kromě porovnání herních zařízení zde najdete i užitečné odkazy na recenze nebo testy.

Na stránkách Megaduel.cz zároveň najdete porovnání dalších herních konzolí oblíbené značky Sony, které lze velmi jednoduše srovnat s ostatními herními systémy na našem trhu. Další zajímavé informace zaměřené na herní konzoli Sony PlayStation 4 Pro najdete i na našem blogu o spotřební elektronice.

Hledáte další podrobnosti k herním zařízením? Prozkoumejte všechny aktuální informace k oblíbeným herním konzolím PlayStation, kde naleznete užitečné recenze a další důležité informace před nákupem nejlepší herní konzole.

Srovnání herních konzolí

Témata / Herní konzole / Playstation / Sony


Novější recenze / Starší recenze

Copyright 2012 - 2021 MegaDuel.cz, Všechna práva vyhrazena / O webu