MegaDuel.cz


 Recenze herní konzole Microsoft Xbox One S

Obsah:

Inovovaná herní konzole Microsoft Xbox One S (někdy označovaná i jako Xbox One Slim) vychází z next-gen herního zařízení Xbox One, které bylo uvedeno na trh v roce 2014. Jde o mírně vylepšený model, který vás na první pohled zaujme bílým provedením, ale i výrazně menšími rozměry samotného těla, do kterého se zároveň nově vešel i vestavěný napájecí zdroj.

Recenze herní konzole Microsoft Xbox One S

Porovnat ceny na Heureka.cz | Koupit na Alza.cz

Uvnitř elegantnější i štíhlejší šasi pracuje mírně vylepšený hardware s vyšším výpočetním výkonem a nižší spotřebou elektrické energie. Nově můžete počítat s integrovanou technologií HDR (High Dynamic Range), která přináší ve hrách vylepšení v obrazové kvalitě v podobě úpravy vysokého kontrastu i jasu pro dosažení vyšší vizuální hloubky, která vás vtáhne do děje u vybraných her. Nově si zároveň plně užijete podporu videa ve vysokém 4K Ultra HD rozlišení 2160p při přehrávání Blu-Ray disků nebo při sledování streamovacích služeb s online filmy a seriály jako např. Netflix či Amazon Video.

Vylepšený Microsoft Xbox One S připojíte pouze k moderním televizorům s rozhraním HDMI, kde se ve vysoké kvalitě zároveň přenáší nejenom obraz, ale i zvuk. Herní konzoli budete ovládat vylepšeným bezdrátovým ovladačem Xbox Wireless controller s novým protiskluzovým povrchem, který má štíhlejší i ergonomičtější tvar a dvojnásobný dosah. U gamepadu pak zůstalo zachované rozložení všech ovládacích prvků, kde máte k dispozici klasická akční nebo směrová tlačítka včetně analogových páček a triggerů ve vynikající ergonomii. Samozřejmě můžete i nadále počítat s podporou pohybového ovládání Kinect 2.0, které dokáže rozpoznat nejen váš hlas, ale i pohyby vašeho těla společně s pohyby vašich jednotlivých gest.

Procesor osmijádrový x86-64 AMD Jaguar 1.75 GHz, Grafika AMD Graphics Core Next 914 MHz, Paměť sdílená 8 GB DDR3 operační paměť RAM, 32 MB video paměť eSRAM, Obraz podpora 4K UHD rozlišení 2160p, HDR, Zvuk 5.1 / 7.1 Surround Sound, DTS Digital Surround, Rozhraní 2x HDMI, 3x USB 3.0, S/PDIF, WiFi 5GHz, IR, LAN RJ-45, Úložiště 8 GB eMMC NAND Flash, 2.5" pevný disk (HDD) 1 TB, Média Blu-Ray Disc (kompatibilní s CD, DVD), digitální distribuce her, Kompatibilita Xbox One, Xbox 360 (částečně), Ovládání MS Xbox One S Wireless Controller, Konstrukce 297 × 231 × 63 mm, 2.6 kg, integrovaný napájecí zdroj, Spotřeba průměrně 89 W, Hlučnost cca 46 dB, Obsah balení gamepad, mono headset, volitelně senzor Kinect 2.0, návod...

Samotné hry pro herní konzoli Microsoft Xbox One, herní pozice nebo další rozšíření v podobě DLC apod. se ukládá na dodávaný 1 TB, nebo 2 TB pevný disk (HDD) a to včetně dalších multimediálních souborů (filmy, hudba, aplikace a další volitelně stažitelný digitální obsah).

Hry pro next-gen herní konzoli Microsoft Xbox One S jsou samozřejmě plně kompatibilní s původním modelem Xbox One a dodávají se na Blu-Ray discích, nebo jsou k dispozici v digitální distribuci on-line služby Xbox Live.

Recenze herní konzole Microsoft Xbox One S

Porovnat ceny na Heureka.cz | Koupit na Alza.cz

Hned po zakoupení herní konzole se můžete vrhnout do hraní oblíbených her jako např. GTA 5, The Witcher 3 Wild Hunt, Forza Motorsport 6, FIFA 16, Rise of the Tomb Raider, Tom Clancys The Division, Star Wars Battlefront, Fallout 4, Halo 5 a mnohých dalších. Díky stále rozšiřující se zpětné kompatibilitě si pak snadno zahrajete i vybrané a stále oblíbené hry z herního systému Xbox 360 (Red Dead Redemption, Gears of War 3, Bionic Commando a další). Maximum funkcí herní konzole Xbox One S si pak naplno vychutnáte při zapojení se do volitelného / placeného zlatého členství Xbox Live Gold, které oproti základní stříbrné variantě přináší podporu pro hraní multimediálních her ve více hráčích, kooperativní hraní a to včetně oblíbené online komunikace, exkluzivní přístup k vybraným hrám, zajímavé slevy a zejména pravidelné měsíční hry plně zdarma.

Celkové hodnocení herní konzole Microsoft Xbox One S

Před výběrem herního systému Microsoft Xbox One S důkladně prostudujte hodnocení a obecně známé klady i zápory. Pokud vás nebudou zápory herní konzole výrazně omezovat, pak může tento produkt splnit vaše očekávání.

Klady:

 • přibližně o 40% menší rozměry konstrukce a vestavěný napájecí zdroj
 • vynikající Xbox One ovladač a podpora oblíbeného ovládání Kinect 2
 • kompletní centrum domácí zábavy (videohry, video, hudba, aplikace...)
 • stále se rozrůstající nabídka zajímavých a oblíbených herních titulů

Zápory:

 • funkci HDR je možné aktivovat jen u podporovaných her a televizorů
 • navýšený hardwarový výkon neslouží pro vylepšení stávajících her
 • náročnější hry mnohdy stále neběží v plném Full HD rozlišení 1080p
 • často vysoká cena her, především u očekávaných herních novinek

90%

Výkon / Funkce87%
Hodnoceni výkonu
Nabídka her86%
Hodnoceni her
Spotřeba / hlučnost97%
Hodnoceni spotřeby

Aktuální cena a dostupnost

Při nákupu herní konzole Microsoft Xbox One S využijte ověřené e-shopy, či oblíbené porovnávače nejnižších cen, kde lze spolehlivé internetové obchody a jejich ceny mezi sebou jednoduše porovnat nebo zobrazit hodnocení uživatelů.

 • aktuální cenu na trhu najdete v oblíbeném nákupním rádci Heureka.cz
 • pokud chcete mít produkt zítra doma, nakupujte v e-shopu Alza.cz
 • mezi spolehlivé i bezpečné internetové obchody patří také Mall.cz
 • další ověřené e-shopy lze najít ve srovnávači akčních cen Hledejceny.cz

Porovnejte Microsoft Xbox One S s dalšími konzolemi

Vzájemně porovnejte základní vlastnosti, ale i důležité parametry herní konzole Microsoft Xbox One S s dalšími herními systémy. Na webu MegaDuel.cz tak jednoduše srovnáte všechny oblíbené herní konzole na trhu. Kromě porovnání herních zařízení zde najdete i užitečné odkazy na recenze nebo testy.

Na stránkách Megaduel.cz zároveň najdete porovnání dalších herních konzolí oblíbené značky Microsoft, které můžete velmi jednoduše srovnat s dalšími herními systémy na trhu. Další zajímavé informace zaměřené na herní konzoli Microsoft Xbox One S najdete i na našem blogu o spotřební elektronice.

Hledáte další podrobnosti k herním zařízením? Prozkoumejte všechny aktuální informace k oblíbeným herním konzolím Xbox, kde najdete užitečné recenze a další důležité informace před nákupem nejlepší herní konzole.

Hledáte dárek pro blízké? Využijte rady, tipy nebo nápady a vyberte ideální dárek pro ženy, originální dárek pro může nebo oblíbený dárek pro děti.

Srovnání herních konzolí

Témata / Herní konzole / Xbox


Novější recenze / Starší recenze

Copyright 2012 - MegaDuel.cz, Všechna práva vyhrazena / O webu