MegaDuel.cz


 Recenze digitálního fotoaparátu Sony CyberShot RX100

Obsah:

Nový fotoaparát společnosti Sony se na první pohled příliš neliší od ostatních digitálních kompaktů na trhu. Při detailním prozkoumání ovšem zjistíte, že tento malý přístroj nabízí celou řadu pokročilých funkcí. Sony DSC-RX100 se řadí mezi pokročilé digitální kompakty vybavené nejen plně manuálními funkcemi, ale zároveň schopností pořizovat kvalitní fotografie i při vyšších hodnotách ISO.

Recenze digitálního fotoaparátu Sony CyberShot RX100

Porovnat ceny na Heureka.cz | Koupit na Alza.cz

Klasický design kovového těla fotoaparátu totiž ukrývá výkonný procesor BIONZ s 1" obrazovým snímačem Exmor CMOS s rozměry 13.2 × 8.8 mm, který i přes vysoké rozlišením 20 megapixelů dokáže na fotografii nabídnout detailní obrazovou informaci bez zbytečného nárůstu šumu při minimálním softwarovém odšumování. Samotný přístroj vedle zabudovaného 3" displeje s rozlišením 1 228 800 bodů a úhlopříčkou 7.5 cm (640 × 480 px) nabízí běžně používaná tlačítka včetně kruhového voliče pro výběr fotografických režimů. Zajímavostí je užitečný prstenec kolem objektivu, kterému můžete nastavit preferovanou funkci (clona, čas, kompenzace expozice, zoom, ostření...).

Snímač 1" CMOS Exmor s rozměry 13.2 × 8.8 mm, 20.2 Mpix, Rozlišení 5472 × 3648 px, poměr stran 3:2, Objektiv 3.6x zoom, 28 – 100 mm, světelnost F/1.8 - F/4.9, Stabilizace obrazu ano, objektiv typu SteadyShot, Hledáček ne, Displej zabudovaný 3" (7.5 cm) TFT LCD, rozlišení 1 228 800 bodů, Blesk vestavěný výklopný, směrné číslo 6, Rozhraní USB, HDMI, paměťová karta typu SD + MS, Formáty JPG, RAW (fotografie), MPEG-4, AVCHD (video), Video Full HD kvalita 1080p (1920 × 1080 / 50 FPS), stereo zvuk, Rozměry 102 × 58 × 36 mm, Hmotnost 240 gramů, Baterie typu Li-Ion, kapacita 330 snímků, Obsah balení baterie, nabíječka, popruh, základní software, návod...

K nadprůměrné kvalitě fotografií digitálního fotoaparátu Sony CyberShot RX100 napomáhá také vynikající objektiv Vario-Sonnar T* od společnosti Carl Zeiss s ohniskovou vzdáleností 28 – 100 mm (3.6x zoom), který vám nabízí výbornou světelnost F/1.8 - 4.9 zejména tedy na nejširším ohnisku. Objektiv je zároveň vybaven optickou stabilizací SteadyShot a díky velkému čipu v kombinaci se světelným objektivem dokáže také pracovat s hloubkou ostrosti.

Při záznamu videa je Sony DSC-RX100 schopen pracovat ve Full HD rozlišení 1080p (1920 × 1080 px) s 50 snímky za sekundu. Pro nahrávání videosekvencí stačí stisknout samostatné tlačítko bez nutnosti měnit režim fotoaparátu a navíc během záznamu můžete plynule upravovat ostření nebo expozici.

Recenze digitálního fotoaparátu Sony CyberShot RX100

Porovnat ceny na Heureka.cz | Koupit na Alza.cz

Mezi zajímavé funkce pokročilého kompaktu Sony CyberShot RX100 patří plně manuální i automatické režimy expozice s bohatými scénickými režimy (Krajina, Makro, Portrét, Sport, Děti...), podpora HDR, Tracking AF nebo užitečná funkce pro spojování snímků do panoramat. Na těle fotoaparátu najdete tlačítko Fn pro nastavení rychlého přístupu k individuálním a často používaným funkcím. Digitálnímu kompaktu zajišťuje energii Li-Ion akumulátor se schopností pořídit více než 300 snímků, nebo až 80 minut videozáznamu.

Celkové hodnocení kompaktu Sony CyberShot RX100

Před výběrem fotoaparátu Sony DSC-RX100 důkladně prostudujte hodnocení, ale i známé klady a zápory. Pokud vás nebudou zápory digitálního fotoaparátu výrazně omezovat, pak může tento produkt bez obav splnit vaše očekávání.

Klady:

 • s ohledem na velikost kompaktu poskytuje velmi kvalitní fotografie
 • fotografie s použitelnou hladinou šumu i při vyšších hodnotách ISO
 • kvalitní světelný objektiv s užitečnou optickou stabilizací obrazu
 • podpora manuálního ovládání s možností zápisu do formátu RAW

Zápory:

 • slabší viditelnost LCD na ostrém slunci a chybí vestavěný hledáček
 • vzhledem k světelnosti objektivu v řadě situací může scházet ND filtr
 • autofokus při nahrávání videa poskytuje pouze průměrnou rychlost
 • tělo fotoaparátu nedisponuje potřebným gripem pro stabilní držení

71%

Kvalita snímků78%
Hodnoceni kvality
Funkce / Ovládání75%
Hodnoceni ovládání
Výdrž baterie60%
Hodnoceni baterie

Aktuální cena a dostupnost

Při nákupu digitálního fotoaparátu Sony CyberShot RX100 využijte ověřené e-shopy, nebo oblíbené porovnávače nejnižších cen, kde vždy najdete spolehlivé internetové obchody a jejich ceny můžete mezi sebou vzájemně porovnat nebo zobrazit hodnocení uživatelů.

 • aktuální cenu na trhu najdete v oblíbeném nákupním rádci Heureka.cz
 • pokud chcete mít produkt zítra doma, nakupujte v e-shopu Alza.cz
 • mezi spolehlivé i bezpečné internetové obchody patří také Mall.cz
 • další ověřené e-shopy lze najít ve srovnávači akčních cen Hledejceny.cz

Porovnejte Sony RX100 s dalšími digitálními fotoaparáty

Vzájemně porovnejte základní vlastnosti, ale i důležité parametry digitálního kompaktu Sony CyberShot RX100 s dalšími fotoaparáty. Na webu MegaDuel jednoduše srovnáte všechny oblíbené fotoaparáty na trhu. Kromě porovnání foťáků zde najdete i užitečné odkazy na recenze a testy.

Na stránkách Megaduel.cz zároveň také najdete porovnání dalších digitálních kompaktů oblíbené značky Sony, které můžete jednoduše srovnat s dalšími fotoaparáty na českém trhu. Další zajímavé informace zaměřené na digitální fotoaparát Sony CyberShot RX100 najdete na blogu o spotřební elektronice.

Hledáte dárek pro blízké? Využijte rady, tipy nebo nápady a vyberte ideální dárek pro ženy, originální dárek pro může nebo oblíbený dárek pro děti.

Srovnání digitálních fotoaparátů

Témata / Fotoaparáty / Kompakty / Sony


Novější recenze / Starší recenze

Copyright 2012 - MegaDuel.cz, Všechna práva vyhrazena / O webu